OBNOVA PAMÁTEK

klikněte pro zvětšeníklikněte pro zvětšení
  • Využíváme jak tradiční řemeslné postupy, tak i vhodné moderních technologie pro konsolidaci a následnou obnovu stavebních konstrukcí ve spolupráci s dalšími odborníky a "památkáři". V případě nutnosti umíme provést statické zajištění památky i její následnou rekonstrukci.
  • Na základě dodržování technologických pravidel a citlivého přístupu ke svěřenému dílu jsme schopni zajistit kvalitně provedené dílo, které navrátí původní vzhled historickému objektu.

Štukatérské práce

klikněte pro zvětšení

Specializujeme se na štukatérské práce, a to ze štuku, sádry, i z umělého kamene. Samozřejmostí je restaurování a obnovování původní štukové a sádrové výzdoby jak na fasádách historických budov, tak v jejich interiérech. Náhrazujeme poškozené prvky balustrád novými výlisky. Vytváříme modely na základě architektonického návrhu, provádíme jejich zaformování a odlévání kopií ze sádry nebo umělého kamene.


Malířské a lakýrnické práce

klikněte pro zvětšení

Realizujeme nátěry fasád historických budov tradičními způsoby a materiály. Zajišťujeme restaurování maleb, fresek a sgrafit v historických objektech, veškeré druhy nátěrů historických, stavebních a truhlářských prvků včetně fládrování.


Zámečnické a kamenické práce

klikněte pro zvětšení

Zajišťujeme repasi a výrobu replik kovářských a zámečnických prvků (ploty, brány, mříže i kování).

Provádíme montáž kamenných dlažeb, obkladů, schodů a zábradlí. Repasujeme, čistíme a konzervujeme původní kamenné dlažby a obklady.